بخش قلب

بخش قلب

قلب و بیماری های مربوط به آن بسیار مهم می باشند از آنجا که قلب از مهمترین اعضای بدن می باشد نیاز است توجه ویژه ای به آن شود ، بیمار ی های قلبی با علایمی ظاهر می شوند که در این مقاله به آنها اشاره می شود :
در صورت وجود علایم زیر در بیماران امکان مبتلا شدن بیمار به بیماری قلبی وجود دارد :
1- خستگی زودرس در هنگام مکیدن شیر از پستان مادر یا هنگام بازی
2- جنب و جوش در مقایسه با همبازی ها و همسن و سالان.
بیمارانی که درجاتی از نارسائی قلبی دارند،در هنگام مکیدن سینه مادر عرق می کنند و پیش از اینکه سیر شوند،سینه مادر را رها کرده و چرت می زنند.


در این کودکان دم زدن تند می باشد و به دلیل اینکه کودک سیر نشده گریه می کند و دوباره شیر می خواهد.با این بیقراری و گریه های پی در پی ممکن است کولیک مطرح شود.در حالیکه در کولیک وزن گیری کودک نرمال است.
کودکانی که مبتلا به بیماری قلبی هستند علاوه بر بیماری قلبی با نارسائی نیز همراه هستند و خوب وزن نمی گیرد،و به دلیل اینکه کودک همیشه گرسنه است، خواب کافی ندارد و همیشه نا آرام است .
اما در کودکانی که ازکم بزرگترمی باشند علایم متفاوت می باشد و به شکل زیر ظاهر می شود :
خستگی زودرس در هنگام بازی و جنب و جوش پدیدار می شود.از همبازی های خود جا می ماند.زیاد عرق میکند و نفس کشیدن آنها تند تند می باشد .


این کودکان از انجام ورزش دوری می کنندو یا در هنگام راه رفتن پس از کمی راه رفتن یا ورزش می ایستند و یا می نشیند.
این کودکان معمولا رنگ پریده می باشند، همواره فراوان عرق می کنند و تند نفس میکشند.قلب تند میزند و اگر خونرسانی به پاها کم باشد مثلا در کوارکتاسیون آئورتو اگر جریان خون کرونری کم شود،درد جلوی قلبی و در صورت اختلال در جریان خون مغز،سرگیجه،تاری دید و حتی faint و سینکوپ پیدا می کنند.
در کودکانی که به بیماری قلبی مبتلا هستند اگر خونرسانی به پاها کم شود،پاها درد می گیرد.