پالپوتومی دندان کودکان

پالپوتومی دندان کودکان

خارج نمودن پالپ دندان و رفع پوسیدگی آن را پالیوتومی می گویند . این روش یکی از روش های بدون درد می باشد که توسط بی حسی موضعی صورت می گیرد . هنگامی که دندان ها دچار مشکل می شوند از روش پالپوتومی دندان کودکان برای رفع آن استفاده می کنند . اما مزایای این روش چیست ؟ از پالپوتومی دندان کودکان به چه منظور مورد استفاده قرار می گیرد ؟ تفاوت پالپوتومی و پالپکتومی دندان چیست ؟

پالپوتومی دندان کودکان

پالپوتومی دندان کودکان

چه اتفاقی طی درمان پاپوتومی رخ می دهد ؟

با روش درمان پاپوتومی می توان پوسیدگی دندان کودکان را به طور کامل رفع نمود . این روش منجر به پیشگیری از تحلیل دندان می شود . با این روش قسمتی از درمان ریشه دندان می باشد . در طی این روش، در دندانپزشکی اطفال قسمت مورد نظر را بی حس می کند و سپس اقدام به برداشتن پالپ یا عصب دندان می نماید . در مرحله آخر دندان توسط یک ماده مخصوص به طور کامل پر می شود .

پالپوتومی دندان در چه کودکانی انجام می شود ؟

این روش برای کودکانی که دارای دندان شیری هستند، انجام می شود . ریشه دندان های شیری کوتاه بوده و توسط بدن به طور کامل جذب می گردد . بنابراین یکی از بهترین روش ها برای جایگزینی درمان ریشه دندان می باشد .

اهمیت حفظ دندان شیری کودکان

اصولا والدین به دلیل آنکه دندان های شیری موقتی هستند، به آن اهمیت داده نمی شود . در صورتی که نگهداری از دندان های موقت از اهمیت بالایی برخوردار است . این دندان ها موجب راحتی به هنگام غذا خوردن کودکان می شوند . وجود این دندان ها فرم فک را حفظ می نمایند .

تفاوت پالپوتومی و پالپکتومی دندان

هر دو روش وظیفه نگهداری از دندان ها را بر عهده دارند . اما تفوت این دو در آن است که در پالیوتومی ابتدا پالپ آسیب دیده خارج می گردد و ریشه در دندان ها باقی می ماند ولی دز پالپکتومی کل پالپ باید خارج شود .

دقت داشته باشید که انتخاب دندانپزشک برای انجام هرگونه خدمات برای اطفال تاثیر بسیاری در نتیجه آن دارد . دندانپزشک باید از مهارت بسیار بالا برخوردار باشد . در انتخاب کلینیک دندانپزشکی اطفال خود نهایت دقت را داشته باشید .

جهت پاسخ به سوالات خود و دریافت مشاوره و وقت قبلی با شماره 44433516 تماس حاصل نمایید .

پیج اینستاگرام کلینیک اطفال ارمغان

آدرس کلینیک : تهران. جنت آباد جنوبی. لاله غربی. نبش کوچه ابراهیمی .پلاک24

مزایای پالپوتومی دندان کودکان

باعث کاهش درد نسبت به عصب کشی دندان

تا هنگامی که دندان های شیری را از دست دهند، در دندان باقی می ماند .

باعث رفع نامرتبی دندان می شوند .

نتیجه گیری

این روش یک روش جدید در دندانپزشکی اطفال می باشد . این روش در هنگامی که آسیب و پوسیدگی دندان د ناحیه ریشه دندان و یا تاج دندان ها می باشد مورد استفاده قرار می گیرد . این روش جزء روش های بسیار مطرح برای نگهداری دندان ها به شمار می آید . اما دتوجه داشته باشید که انتخاب دندانپزشک تاثیر بسیاری در روند درمان دارد .

سایر مقالات

واکسن فلج اطفال

علل شایع گلو درد در کودکان

سرماخوردگی در کودکان

درباره نویسنده

armaghan
کلینیک اطفال ارمغان : اکسیژن تراپی ,کلینیک قلب کودکان, کلینیک مغز و اعصاب کودکان, کلینیک دندانپزشکی ,کلینیک گوش و حلق و بینی

لغو پاسخ دادن

پانزده − سیزده =

Call Now Button