نشانه سرماخوردگی کودکان

نشانه سرماخوردگی کودکان

کودکان حساس ترین افراد در هر خانواده می باشند که به آن اهمیت ویژه ای داده می شود . اما نشانه سرماخوردگی کودکان چه می باشد ؟ برای پیشگیری چه باید کرد ؟ با ادامه مطلب همراه باشید ….

نشانه سرماخوردگی کودکان

نشانه سرماخوردگی کودکان

نشانه سرماخوردگی کودکان

با شروع فصل سرما  ، شایع ترین بیماری یعنی سرماخوردگی در افرادی از هر خانواده بروز می کند . سرما خوردذگی در کودکان اما  نگرانی بیشتری به همراه دارد .

برای محدود کردن سرماخوردگی در کودکان بهتر است به نکات زیر توجه بیشتری داشته باشیم . هر چند که عامل سرماخوردگی نوعی ویروس است اما عوامل دیگری نیز وجود دارند که باعث می شود افراد جامعه به ویژه کودکان به طور مکرر دچار این بیماری شوند . این عوامل عبارتند از :

داشتن لوزه های بزرگ که باعث می شود بافت گلو در پذیرش انواع ویروس ها و باکتری ها مستعدتر شده و به طور مکرر کودک دچار سرماخوردگی شود .

برخی افراد به علت داشتن پولیپ در داخل بینی و سایر ناهنجاری های بینی و گونه دچار سینوزیت های مکرر می شوند و ترشحاتی که از خلف بینی وارد شده ، شخص را به عفونت های سینوزیتی و آنژین چرکی و ریوی یا سرماخوردگی مکرر دچار می کند . در این صورت باید انحرافل پولیپ بینی را درمان کرد .

برای تعیین وقت قبلی و کسب اطلاعات بیشتربا کلینیک تخصصی کودکان ارمغان با شماره های 44433512 و 44433516 تماس بگیرید.

پرهیز لز مصرف میوه های نشسته خام و اغذیه غیربهداشتی ( لواشک ، بستنی و آلوچه ) ، ادویه جات و بسیار مهم تر از آن دوری از افراد سرماخورده به ویژه در محیط های مدرسه ، مهدکودک و دانشگاه که افراد بیشتر در معرض سرماخوردگی های مکرر قرار می گیرند .

توصیه شده که در صورت تماس با افراد سرماخورده بینی و گلو را با آب نمک و سرم  نرمان سالین شست و شو داده و مصف بیشتر مایعات و سوپ و اغذیه و ویتامین ها را لحاظ کنند .

رعایت فاصله از فرد سرماخورده به ویؤه در هنگام عطسه یا سرفه و جدا کردن ظرف های غذای فرد بیمار هم می تواند در کاهش احتمال عفونت موثر باشد .

از آنجایی که کودکان در سنین قبل از مدرسه سالانه بین 4 الی 6 بار در سال مستعد سرماخوردگی اند باید مراقبت های بیشتری مبذول داشت .

اگر علائم سرماخوردگی مانند تب ، آبریزش و گرفتگی بینی ، سرفه های خط دار ، گلودرد ، تنگی نفس و بی حالی شدید سه روز بیشتر طول بکشد احنتمالا اضافه شدن بیماری عفونی باکتریایی به سرماخوردگی وجود دارد و باید به پزشک مراجعه شود .

مطالب مرتبط با این مقاله :

درمان حساسیت در کودکان 

آلرژی در کودکان 

درباره نویسنده

لغو پاسخ دادن

پانزده + 5 =

Call Now Button