مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

درمان آسم کودکان

درمان آسم کودکان

حدود 80 الی 90 درصد دلایل سرفه مزمن در یک مثلثی خلاصه می شود که شامل آسم ، سینوزیت و رفلاکس است .  آسم یک نوع اختلال التهابی در مجاری تنفسی که منجر به تنگی نفس ، سرفه و خس خس در کودکان شود .درمان آسم کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است . اما چه دلایلی باعث ابتلا به سم می شود ؟ این بیماری چگونه درمان می شود ؟ با ادامه مطلب همراه باشید …

درمان آسم کودکان

درمان آسم کودکان

بیماری آسم

آلرژی که در راه های هوایی وجود داشته باشد به عنوان آسم شناسایی می شود . حدود 15 الی 20 درصد از کودکان ممکن است به این بیماری در دوران کودکی مبتلا شوند . اما نکته قابل توجه در این بیماری آن است که در نزدیکی نوجوانی و بلوغی حدود 70 الی 80 درصد از علائم آسم کودکان برطرف می شود .

دلایل ابتلا به آسم

کودکان در طی روز با محرکه هایی آشنا می شوند که موجب بروز حساسیت می شود و درصورتی که به حساسیت های به ظاهر معمول توجه نشود ، خطر ابتلا به آسم افزایش می یابد .

کودکان در سنین قبل از دبستان به علت قبل عدم مقاومت به اکثر ویروس های تنفسی و عدم توجه کافی به شستن دست ها مراقبت دهانی هنگام عطسه و سرفه و در سنین بالاتر به علت تجمع و کلاس های درس مخصوصا در فصل های پاییز و زمستان بسیار در معرض ابتلا به سرماخوردگی قرار می گیرند .

بسیاری از کودکان پس از ابتلا به سرماخوردگی ویروسی به مدت طولانی دچار سرفه های خشک ، خس خس و تنگی نفس می شوند که به درمان های نگه دارنده معمول ، آنتی بیوتیک ها ، اسپری های تنفسی و ضد سرفه ها پاسخ نداده و ممکن است در اثر التهاب مزمن مجاری هوایی دچار آسم شوند . با درمان مناسب از این مسئله پیشگیری نمایید .

درمان آسم کودکان

آسم در کودکان در نیمه دوم سال با افزایش آلودگی و ویروس های سرماخوردگی بیشتر می شود . موثرترین درمان برای آسم جلوگیری از قرار گرفتن کودکان در معرض این محرکه ها می باشد .

اما اگر استفاده از این موارد مناسب نبود از دارو های کنترل کننده برای کودکان با نظر پزشک توصیه می شود .

دارو های تجویز شده باید به طور دقیق سر وقت و به طور کامل مصرف شود ، در غیر این صورت ممکن است دوباره این مشکل برای کودک ایجاد شود .

معیار های مهم در آسم در کودکان

از مهم ترین معیار ها در آسم کودکان می توان به موارد زیر اشاره نمود :

مبتلا شدن به سرماخوردگی های مکرر

ایجاد سرماخوردگی های طولانی مدت ( بیش از 10 روز )

ابتلا به سرماخوردگی هایی که برای ریه مشکل ایجاد می کنند .

سرماخوردگی های توام با خس خس طولانی

ایجاد سرفه شبانه

ایجاد سرفه به دنبال ورزش کردن

.برای تعیین وقت قبلی و کسب اطلاعات بیشتربا کلینیک تخصصی کودکان ارمغان با شماره های 44433512 و 44433516 تماس بگیرید.

[ مقالات مرتبط ]

نحوه برخورد با کودکان پرخاشگر

نحوه برخورد با کودکان پرخاشگر

پرخاشگری از جمله مهم ترین نوع از رفتارهایی است که از سوی کودکان انجام می شود. پدران و مادران در بسیاری از مواقع از این نوع رفتارها بسیار نگران می شوند. این نگرانی ها و...

پای پرانتزی در کودکان

پای پرانتزی در کودکان

پای پرانتزی در کودکان به گفته متخصصین اطفال کلینیک ارمغان: به طور طبیعی در هر کودک تازه متولد شده به دلیل شکل قرار گیری در رحم مادر، پای پرانتزی وجود دارد و در حدود...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − سیزده =

Call Now Button