چگونه خانه را برای کودک اوتیستیک مناسب کنیم ؟

چگونه خانه را برای کودک اوتیستیک مناسب کنیم ؟

بهتر است بدانید که کودکانی که اوتیستیک دارند نسبت به کودکان دیگر دارای شرایط و نیازهای خاص هستند ، اولین نیاز هر کودک مساعد کردن منزل با ویژگی های خاص برای این کودکان است .

ایمنی

یکی از موارد مهمی که مادران باید به آن توجه کنند امن کردن منزل است زیرا کودکان اوتیستیک درکی از خطر ندارند ، توصیه می شود مواردی نظیر میز ، اشیاء لبه تیز و شوفاژ را جمع کنید .

چگونه خانه را برای کودک اوتیستیک مناسب کنیم ؟

پنجره 

کودکانی که اوتیستیک دارند علاقمند به صدای شکستن و کوبیدن هستند بنابراین به تمامی والدین توصیه می شود حتما شیشه های منزل را از شیشه نشکن بپوشید .

نور

یکی از مواردی که سبب آزار کودک اوتیستیک می شود نور مهتابی یا نورهای چشمک زن می شود ، بنابراین والدین این کودکان باید منزل را با نور کم و ملایم تنظیم نمایند .

سرو صدا

در برخی از کودکانی که بیماری اوتیستیک دارند صداهای مزاحم و ناخواسته آزار دهنده است به گونه ای که این اشخاص نمی توانند این صداها را حذف نمایند ، استفاده از پنجره و موارد ضد صدا بسیار کمک کننده است .

بو

یکی از شدیدترین موارد آزار دهنده کودکان اوتیستیک بو می باشد ، دقت در استفاده از بوها به خصوص عطر و خوشبو کننده ها بسیار مهم می باشد .

 

رنگ

والدین باید دقت نمایند اگر کودکشان به اوتیستیک مبتلا است در منزل از رنگ های محرک و تند استفاده نکنند ، تا حد ممکن در منزل نیز از کاغذ دیواری ساده استفاده کنید .

وسایل خانه

خالی نگه داشتن فضای وسط خانه بسیار مهم است نباید وسایل منزل را در همه جای خانه قرار دهید بلکه باید وسایل در یک طرف قرار گیرد .

 

به والدین عزیزی که کودکانشان به اوتیستیک مبتلا می باشد توصیه می کنیم نکات ساده بالا را رعایت نمایند .

 

با تشکر مدیریت سایت کلینیک ارمغان کلینیک اطفال غرب تهران

درباره نویسنده

armaghan
کلینیک اطفال ارمغان : اکسیژن تراپی ,کلینیک قلب کودکان, کلینیک مغز و اعصاب کودکان, کلینیک دندانپزشکی ,کلینیک گوش و حلق و بینی

لغو پاسخ دادن

سه × 5 =