تقویت حافظه کودکان دبستانی

تقویت حافظه کودکان دبستانی

حافظه نقش حیاتی و مهمی در زندگی فرد دارد به طوری که با از دست دادن آن فرد به تنهایی نمی تواند کارهای روزمره خود را انجام دهد. توجه به تقویت حافظه کودکان دبستانی از اهمیت ویژهای برخوردار است به طوری که آینده او را تحت تاثیر قرار می دهد. در ادامه به روش های تقویت حافظه در کودکان می پردازیم.

روش های تقویت حافظه

  1. مشاهده

به خاطر سپردن تصاویر در تقویت حافظه کودک کمک می کند. افرادی که در بزرگسالی دارای حافظه قوی می باشند در کودکی حافظه آنها تقویت از طریق به خاطر سپردن تصاویر انجام شده است .از انها بخواهید برای تمرین به دقت تصاویری از جایی را مشاهده کرده و به خاطر بسپارند بعد از چندین بار تکرار در روز حافظه آنها تقویت می شود.

  1. تغذیه

تغذیه کودکان دبستانی از اهمیت زیادی برخوردار است. به طوری که اگر تغذیه آنها کنترل نشود نه تنها تاثیر منفی بر جسم کودک می گذارد بلکه باعث تضعیف حافظه در او می شود. به کودکان خود بیاموزید از غذاهای فرآوری شده و نوشیدنی های گازدار استفاده نکنند. زیرا این نوع غذاها حاوی میزان زیادی از مواد قندی و سدیم می باشد که عملکرد مغز را کند و ضعیف کرده و باعث تضعیف حافظه می شود. از جمله غذاهایی که باعث تقویت حافظه می شود به شرح ذیل می باشد:

  1. غلات کامل ، آنتی اکسیدان

غلات کامل ، آنتی اکسیدان و چولان مواد مغذی هستند که برای تقوت عملکرد مغز از جمله حافظه نقش مهمی دارند . این گونه مواد در تخم مرغ و انواع نان گندم، ماکارونی ، جو ، توت دیده می شود. آنتی اکسیدان ها در انواع میوه و سبزیجات خام و لوبیا به وفور مشاهده می شود.

  1. اسیدهای چرب امگا 3

اسیدهای چرب امگا 3 در تقویت حافظه موثر می باشد این مواد مغزی در روغن زیتون، آجیل، آووکادو، سالمون ، تخم کتان و تن ماهی دیده می شود.

  1. کلسیم و آب

مواد غذایی کلسیم دار علاوه بر کمک به رشد کودک به تقویت عملکرد مغز کمک می کند . مایعات بدن کودک را با آب تامین کنید . از نوشیدنی هایی که حاوی مواد قندی مانند نوشابه گازدار و آبمیوه های صنعتی می باشد به کودک خودداری کنید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر
مدیریت سایت کلینیک اطفال ارمغان

 

 

درباره نویسنده

armaghan
کلینیک اطفال ارمغان : اکسیژن تراپی ,کلینیک قلب کودکان, کلینیک مغز و اعصاب کودکان, کلینیک دندانپزشکی ,کلینیک گوش و حلق و بینی

لغو پاسخ دادن

6 + چهار =

Call Now Button