بیان احساسات در کودکان

بیان احساسات در کودکان

یکی از مهم ترین مشخصه ها از لحاظ روانی، داشتن شناخت مناسب از احساسات خود می باشد. بعد از شناسایی باید بتواند آن ها را از یکدیگر تفکیک نماید . بیان احساسات در کودکان و داشتن ارتباط خود در شکل گیری شخصیت آن ها تاثیر بسیاری دارد. از همان کودکی که شخصیت در حال ساخت است باید تغییرات ایجاد شود. بنابراین بهتر است این مطلب را مطالعه کنید .

بیان احساسات در کودکان

بیان احساسات در کودکان

ارتباط کلامی و بیان احساسات

یکی از مهم ترین نکات بیان احساسات در داشتن ارتباط کلامی مناسب است. در واقع در هنگام بیام احساسات باید موارد زیر رعایت شود:

بدون قضاوت بتوان صحبت نمود.

حرف زدن بدون طعنه و یا نیش و کنایه

عدم تمسخر افراد در برقراری ارتباط

بیان ساده احساسات خود

برقراری ارتبا بدون سرزنش کردن دیگران

توانایی برقراری ارتباط

توانایی صحبت کردن بین تمامی افراد وجود دارد. اما توانایی برقرار کردن ارتباط بین افراد یک قدرت می باشد که باید از دوران کودکی به فرد آموزش داده شود.

در واقع توانایی برقراری ارتباط به معنای آن است که بتواند در برابر دیگران نوعی واکنش نشان دهد که منجر به درک و فهم بیشتر در زمینه مسئله مورد نظر شود و این ارتباط منجر به ایحاد آزار و یا کدورتی در افراد نشود.

بیان احساسات یک مجموعه بزرگ از اطلاعات دریافتی بدن می باشد. با توجه به نوع احساساتی که دریافت می کنیم یعنی سطحی و یا عمیق بودن، در تصمیم گیری های ما نیز نقش مهمی دارد.

انواع احساسات در شرایط مختلف

احساسات، مجموعه وسیعی از دریافتهای بدن هستند که در شرایط خاص آن ها را تجربه می کنیم .

احساسات همانند رنگ ها که از چند رنگ اصلی تشکیل می شود، از چهار احساس عمده شر چشمه می گیرند که شامل خشم، ترس، غم و شادی می باشد.

به عنوان مثال حسادت ترکیب دو حس ترس و همچنین خشم می باشد. و یا احساس حسرت از دو حس غم و شادی ایجاد می شود.

کودکان نیز اینگونه اند، جیغ زدن به علت ترس آن ها است و … . نکته قابل توجه در نوزادان آن است که باید احساسات آن از همان ابتدا تحت آموزش باشد تا به خوبی شکل گیرد. اگر این احساسات سرکوب شوند منجر به بروز اتفاقات ناخوشایند در آینده می شود. در صورتی که احساسات کودکان سرکوب شود، اعتماد بنفس آن ها از دست رفته و عزت نفسشان نیز خدشه دار خواهد شد.
انکار احساسات باعث بروز خشم در کودکان می شود.

رفتار کودکان زمانی درست می شود که بیان احساسات درستی داشته باشند.

گاهی یک روانشناس کودک می تواند کمک بزرگی به والدین در زمینه احساسات کودکان کند. باور غلط در زمینه ترس از مراجعه به روانشناس را کنار گذاشته و با ارامش خاطر به آن مراجعه نمایید.

راه های ارتباطی با کلینیک اطفال ارمغان

شماره تماس : 44433516

پیج اینستاگرام کلینیک اطفال ارمغان

آدرس کلینیک : تهران. جنت آباد جنوبی. لاله غربی. نبش کوچه ابراهیمی .پلاک24

 نتیجه گیری

داشتن ارتباط کلامی در تمامی افراد وجود دارد. اما هر کسی قادر به برقراری ارتباط با افراد نمی باشد. این مسئله باید از کودکی ایجاد شود . احساسات از 4 حس مهم سرچشمه می گیرند، خشم، ترس، غم و شادی. هر کودکی برای بیان احساسات ممکن است واکنش هایی را نشان دهد. سرکوب کردن احساسات باعث بروز مشکلات در بزرگسالی می شود. بنابراین داشتن آموزش مناسب کمک بزرگی می کند .

سایر مقالات

بیان احساسات در کودکان

بیماری های قلبی در کودکان

انواع بیماری های قلب در کودکان

درمان گلو درد چرکی کودکان

مخملک در کودکان

 

درباره نویسنده

armaghan
کلینیک اطفال ارمغان : اکسیژن تراپی ,کلینیک قلب کودکان, کلینیک مغز و اعصاب کودکان, کلینیک دندانپزشکی ,کلینیک گوش و حلق و بینی

لغو پاسخ دادن

5 × دو =