بدخلقی کودکان

بدخلقی کودکان

در اکثر مواقع بازیگوشی فرزند نشان دهنده بدخلقی آنها نیست بلکه نشان دهنده این می باشد که مغز کودک چگونه در حال رشد است .

نیاز است که جهت درک نمودن بدخلقی کودک ساختار مربوط به مغز و احساس و توانایی کودک را شناخت ، تا بتوان رفتار مناسبی با بدخلقی کودک انجام شود ، مغز از دو بخش تشکیل شده است بخش بالایی وپایینی ، در بخش پایینی مغز تمامی بنیان ها قرار می گیرند ، بخش پایینی مغز ، مغز اولیه نامیده می شود ، این بخش از مغز شامل احساسات ، دیدگاه های شخصی ، عملکردهای بنیادی ، تنفس ، تنظیم خواب و… می باشد .

بدخلقی کودکان

بخش بالایی مغز بسیار لطیف تر از بخش پایینی مغز می باشد ، این بخش وظایف برنامه ریزی ، انجام تصمیم گیری های سخت ، تنظیم نمودن احساسات ، وفق پذیری و سازگاری ، هم چنین همدردی را برعهده دارد .

والدین نیاز دارن جهت روبرو شدن با بدخلقی کودک بخش بالایی مغز کودک را بشناسند ، تا در صورت مواجه شدن با بدخلقی کودک رفتاری مناسبی با آن داشته باشند .

زمانی که والدین با بدخلقی کودک مواجه می شوند توصیه می شود که از تهدید نمودن کودک به نوع های مختلف یعنی گفتاری و غیر گفتاری اجتناب نمایند .

والدین بهتر است در صورت روبرو شدن با این موضوع از راه احساسی بدخلقی کودک را رفع نمایند . .

در کودکان نوپا بدخلقی بر اثر تجربه نمودن احساسی می باشد که به شکل دقیق نمی تواند آن را مدیریت و کنترل کند .

والدین زمانی که با بدخلقی کودک روبرو می شوند ، توصیه می شود که آرام باشند و به جای در نظر گرفتن رفتاری تند با کودک آن را درک نمایند و ضمن آرامش دادن به کودک به اواین احساس را بدهند که دوستش دارند این کار علاوه برکمک به آرامش روانی کودک  سبب می شود که رابطه عاطفی والدین با کودک به شکل قابل توجهی خوب شود .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر
مدیریت سایت درمانگاه شبانه روزی کودکان ارمغان
هم چنین شما عزیزان می توانید در کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام ما را همراهی کنید .

کلینیک اطفال امغان

درباره نویسنده

armaghan
کلینیک اطفال ارمغان : اکسیژن تراپی ,کلینیک قلب کودکان, کلینیک مغز و اعصاب کودکان, کلینیک دندانپزشکی ,کلینیک گوش و حلق و بینی

لغو پاسخ دادن

هفده − شانزده =