بخش کلیه و مجاری ادرار

بخش کلیه و مجاری ادرار

تشخیص و درمان بیماری های کلیوی در کودکان یکی از مهمترین شاخه های علم پزشکی اطفال محسوب می شود، اغلب بیماری های ناشی از کلیه و نارسایی های کلیوی بسیار بی علامت و بی سروصدا هستند، و درست زمانی متوجه آن می شویم که کودک در مرحله ای وخیم از بیماری به سر می برد.

معمولا مراحل پیشرفت نارسایی های کلیه بسیار خاموش و آرام هستند و به همین جهت آسیب های بزرگی به اطفال وارد می نماید.

کلیه های کودکان بسیار حساس و آسیب پذیر هستند و باید تحت مراقب های ویژه ای از ابتلا به بیماری های مختلف آن جلوگیری شود.کلینیک اطفال ارمغان با متخصصین و فوق متخصصین اطفال مجهز به بخش کلیه و مجاری ادراری ویژه برای کودکان در نظر دارد تا مشکلات و بیماری های کلیوی و بیماری های مربوط به اورولوژی را تشخیص و در جهت درمان و بهبودی کودکان تلاش نماید.

نارسایی کلیه یکی از شایعترین بیماری های کلیوی در کودکان است،علت ابتلای کودک به این بیماری اشكالات مادرزادی در سیستم ادراری است. معمولا این بیماری گریبان گیر کودکانی است که با یك مثانه معیوب به دنیا می ‌آیند، و یا دچار برگشت ادرار از مثانه به كلیه می ‌شوند.همچنین ممکن است كه سیستم مثانه او دچار تنگی شده باشد.

در زمان ختنه ی کودکان پسر موارد لازم وتوجهات ضروری را به صورت کامل انجام دهید،این عمل برای جلوگیری از تنگی مجرای ادرار بسیار مهم استزیرا ممکن است خطر برگشت ادرار از مثانه به كلیه وجود داشته باشد.

علائم شایع بیماری های کلیوی در کودکان شامل موارد زیر است:

  • کودکانی که ادرارشان به‌ صورت قطره‌ قطره می ‌آید
  •  کودکانی که با دست باید روی مثانه فشار آورند تا ادرارشان خارج شود
  • کودکانی که دچار انقباض مثانه و نگه داشتن ادرار می شوند.
  • کودکانی که دچار یبوست های مزمن می شوند

نارسایی کلیه ، درمان یا پیشگیری؟

درمان قطعی برای نارسایی های کلیه وجود ندارد اما با استفاده از روش های نوین می توان به صورت چشمگیری این بیمای را در کودکان کنترل کرد تا کودک به نارسایی کامل کلیه نرسد.

توجه به علائم این بیماری بخصوص در دختران بسیار حائز اهمیت است و باید فوراً توسط پزشک معالجه صورت بگیرد.

در صورتیکه تمایل دارید اطلاعات تکمیلی تری نسبت به خدمات بخش کلیه کلینیک اطفال ارمغان بدست آورید می توانید با مراجعه و تماس با متخصصین ما که به صورت شبانه روزی در مرکز حضور دارند، بیماری و مشکلات کودک خود را مطرح و مشاورات لازم را دریافت نمایید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر
مدیریت سایت کلینیک اطفال ارمغان
هم چنین شما عزیزان می توانید در کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام ما را همراهی کنید .

کلینیک اطفال امغان

 

درباره نویسنده

armaghan
کلینیک اطفال ارمغان : اکسیژن تراپی ,کلینیک قلب کودکان, کلینیک مغز و اعصاب کودکان, کلینیک دندانپزشکی ,کلینیک گوش و حلق و بینی

لغو پاسخ دادن

20 + 13 =