مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

آسم در کودکان

آسم در کودکان

آسم در کودکان نوعی بیماری رایج در جهان می باشد که روز به روز بر تعداد آن افزوده می شود. این آمار حتی در کشورهای توسعه یافته به 40% می رسد. از آنجائیکه بسیاری از والدین شناخت کافی از این بیماری و علائم آن ندارند به کودکانی که به آسم دچار می شوند و تحت درمان قرار نمیگیرند افزوده می شود. در ادامه به علائم و درمان آسم در کودکان می پردازیم.

آسم-در-کودکان

آسم-در-کودکان

انواع آسم در کودکان

  1. نوع اول

در این نوع برخی از کودکان مجاری تنفسی باریکی دارند که در اثر ورود عفونت های ویروسی دچار التهاب شده  تنگ تر میشود  و در نهایت  باعث آسم در کودک می شود . یکی از دلایل تنگ بودن مجاری تنفسی کودک اینست که مادر در دوران بارداری سیگار می کشیده است. این کودکان در هنگام بیماری عفونی مانند سرماخوردگی آسیب پذیر بوده و علائم آسم را از خود نشان می دهند.

  1. نوع دوم

یکی از دلایل آسم در کودکان آلرژی و حساسیت می باشد . کودک در مواردی مانند گرده گل ، حیوانات که دارای آلرژی می باشد علائمی آسم را نشان می دهد. امکان دارد این آلرژی را به صورت ژنتیکی داشته باشند و در طی زمان آن را نگه داشته اند. امکان درمان آسم این نوع از کودکان مشکل می باشد .

تشخیص آسم در کودکان

در صورت مشاهده علائم آسم در کودک باید به پزشک متخصص مراجعه کرد. پزشک در ابتدا به معاینه می پردازد . برای این کار به بررسی علائم بالینی کودک می پردازد . برای تشخیص دقیق تر به عملکرد ریه با پیک فلومتر می پردازد.

علائم آسم در کودکان

  1. سرفه کردن در شب
  2. بیدار شدن کودک به علت سرفه و گرفتگی ناحیه سینه
  3. کم شدن فعالیت بدنی از جمله ورزش در اثر آسم
  4. تنفس با صدای خس خس در هنگام استراحت

برخورد والدین در کودکان مبتلا به آسم

نوع رفتار والدین در کنترل بیماری آسم در کودکان موثر می باشد . در مواردی خانواده باید محل زندگی خود را برای بهبودی کودک تعویض کند. حتی استفاده از رژیم غذایی مناسب می تواند به کنترل بیماری کودک کمک کند. با این کار نه تنها به بهبود وضعیت جسمی کودک کمک می شود بلکه از لحاظ روحی تاثیر مثبتی بر روی او می گذارد.

 

 

[ مقالات مرتبط ]

نحوه برخورد با کودکان پرخاشگر

نحوه برخورد با کودکان پرخاشگر

نحوه برخورد با کودکان پرخاشگر مقدمه پرخاشگری از جمله مهم ترین نوع از رفتارهایی است که از سوی کودکان انجام می شود. پدران و مادران در بسیاری از مواقع از این نوع رفتارها...

چگونه کودکان را برای طلاق آماده کنیم؟

چگونه کودکان را برای طلاق آماده کنیم؟

چگونه کودکان را برای طلاق آماده کنیم؟ به هر حال گاهی کار به اینجا می رسد که شما و همسرتان از هیچ کدما از روش های صبر و مدارا و گفت و گو و مشاوره و ... به نتیجه ای...

آیا بیماری پانیک باعث مرگ می شود؟

آیا بیماری پانیک باعث مرگ می شود؟

آیا بیماری پانیک باعث مرگ می شود؟ حمله پانیک چیست؟ حملات پانیک در واقع نگرانی و ترس بسیار شدید است که به صورت ناگهانی اتفاق می افتد و منجر به بالا رفتن ضربان قلب فرد...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

Call Now Button